W 08.06.2018 roku o godzinie 12:20 do Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mrągowie wpłynęło zgłoszenie o silnym zadymieniu na terenie leśnictwa Lipowo  i pożarze drzewostanu na powierzchni około 1 ha.

6 czerwca 2018 roku na terenie miasta Mrągowo zespół Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie zorganizował ćwiczenia WAŁ 2018.

W dniach 3 marca do 29 kwietnia Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie przeprowadziła szkolenie podstawowe strażaków OSP.

W sobotę 27 stycznia na plaży wiejskiej w Warpunach odbyły się pokazy dla dzieci korzystających z ferii oraz ich rodziców.

20171212 1441618      12 grudnia Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Mrągowie otrzymał informację o zablokowaniu przez połamane drzewa i zaspy śnieżne autobusu przewożącego dzieci i opiekunów na drodze powiatowej pomiędzy Maradkami , a Rozogami w gminie Sorkwity.